У жовтні поточного року Центром з розвитку підземного бізнесу групи «Цеппелін» Underground Competence Centre був організований візит представників компанії клієнта ДТЕК Енерго на шахту «РАГ Антрацит Іббенбюрен» (RAG Anthrazit Ibbenbüren GmbH), яка знаходиться в м. Іббенбюрен в землі Північна Рейн-Вестфалія .

Видобуток вугілля є давньою німецької традицією - в Рурській області Німеччини вугілля видобувають ще з XIV століття. Вугільна промисловість свого часу була основоположною для економіки Німеччини, тому фахівцям ДТЕК Енерго, які побували на шахті, в першу чергу був цікавий досвід експлуатації і організація робіт на родовищі.

Шахта «Іббенбюрен» одна з найглибших кам'яновугільних шахт в світі (глибина видобутку - 1545 м). На сьогодні відпрацювання родовища антрациту ведеться за допомогою двох стругових комплексів САТ: вже зарекомендувавшої себе моделі GH1600 (видобуток вугілля з пласта висотою 1,3 метра) та найсучаснішої моделі GH800B (видобуток вугілля з пласта мінімальною висотою 0,8 метра). Вивчення досвіду видобутку вугілля з тонких пластів за допомогою CAT GH800B також було однією з основних задач при відвідуванні шахти.

Згідно з проектом закону про закриття вугільних шахт, схваленого німецьким урядом ще в 1990-х роках, видобуток на останній шахті в Німеччині буде припинено в 2018 році. Шахта «Іббенбюрен» якраз і стане останнім вугледобувним підприємством Німеччини, і те, що в останні роки роботи на шахті використовується стругова техніка Caterpillar, є дуже символічним. Справа в тому, що перша автоматизована стругова установка, яка згодом пройшла велику кількість удосконалень попередниками Caterpillar - компаніями Westfalia, DBT і Buсyrus, - була запатентована і вперше випробувана на шахті «Іббенбюрен» в березні 1941 року.

Після візиту в шахту учасники поїздки відвідали штаб-квартиру групи «Цеппелін» у Гархінгу, де відбулася зустріч з членами правління групи. В рамках даного візиту Caterpillar Global Mining GmbH представив стратегію розвитку виробництва обладнання для довгих очисних забоїв. Також було проведено ряд презентацій майбутніх спільних проектів і підведені підсумки співпраці в поточному році.

ДТЭК Энерго - операційна компанія, що відповідає за видобуток вугілля, генерацію і дистрибуцію електроенергії в структурі енергетичного холдингу ДТЕК.

У портфель активів по видобутку вугілля, тепловій енергетиці і дистрибуції входять 17 шахт і 5 вуглезбагачувальних фабрик, 9 ТЕС і 2 ТЕЦ загальною встановленою потужністю понад 17 ГВт, 4 підприємства з дистрибуції електроенергії, які обслуговують 3,3 млн побутових споживачів і 82,5 тис. підприємств.

Відпуск електроенергії генеруючими підприємствами ДТЕК у 2016 році склав 40,1 млрд кВт∙год, з яких 608 млн кВт∙год забезпечила ВЕС, передача електроенергії по мережах - 45,8 млрд кВт∙год, видобуток вугілля - 31,2 млн тонн, видобуток природного газу - 1,6 млрд куб. м.

 

Цеппелін Україна співпрацює з ДТЕК Енерго вже не перший рік. Буквально перед поїздкою клієнтом було підтверджено замовлення на виготовлення рештачного става лавного конвеєра AFC PF3/822 для стругового комплексу. З огляду на складні гірничо-геологічні умови шахти «Степова» ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля», на якій експлуатується даний комплекс, інженери Caterpillar Global Mining GmbH розробили проект посилення рештачного става, що дозволить забезпечити безперебійну роботу стругового комплексу на наступні 2-4 роки.