Перша онлайн-розмова із серії
Здоров'я для ветеранів

Про серію дикусій Здоров’я для ветеранів

Перебування у зоні бойових дій, надмірне фізичне навантання, перебування у стресовому середовищі, не кажучи про поранення й травми, створюють суттєвий виклик для здоров’я українських ветеранів. Серія дискусій Здоров’я для ветеранів створена для поширення інформації, яка може допомогти у подоланні такого виклику.

Самодопомога у сфері психічного здоров’я, 30 березня 2021

Психічне здоров’я є невід’ємною складовою загального здоров’я усіх людей, в т.ч. ветеранів,  та впливає на фізичне здоров’я та самопочуття. Психічне здоров’я – це не просто відсутність страждань чи захворювань, але і почуття благополуччя та задоволення повнотою та якістю життя. ВООЗ розробила піраміду організації послуг у сфері психічного здоров’я, де фундаментальною частиною визнається самодопомога. Про самодопомогу, як основу для досягнення психічного здоров’я та благополуччя ветеранів ми поговоримо під час дискусії.

Захід буде корисним для:

  • ветеранів;
  • діючих військових;
  • найближчого оточення ветеранів;
  • представників громадського сектору, що займаються питаннями реінтеграції ветеранів;

Наші доповідачі поділяться тим:

  • що таке психічне здоров'я і чому ветерану варто про нього піклуватися; 
  • яка інформація та навички необхідні для самодопомоги у сфері психічного здоров’я та де їх здобути;
  • чому самодопомога є найбільш оптимальним методом, щоб  адресувати потреби у сфері психічного здоров’я;
  • яка роль громадських організацій та держави у забезпеченні ветеранів необхідною інформацією та навичками;
  • як зрозуміти, що самостійного піклування про психічне здоров’я недостатньо та куди звертатися;

Наш модератор:

Максим Єлігулашвілі, фасилітатор діалогів та групової роботи, дослідник. Має тривалий досвід проведення діалогових процесів, моніторингів та якісних досліджень, розробки освітніх продуктів. Працює з темами трансформації соціальних конфліктів,  недискримінації та соціальної згуртованості. Використовує арт підходи до роботи з складними та тригерними темами. Має досвід роботи в країнах Кавказу та Балкан.


Наші доповідачі:

Др. Оксана Сивак, є співзасновником та директором Центру психологічного консультування та травматерапії "Відкриті двері" та Міжнародного Інституту Післядипломної освіти (Київ). Д-р Сивак закінчила Національний медичний університет імені О. О. Богомольця в Києві. У 2020 році отримала спеціалізацію  «Психіатрія» у Національній медичній академія післядипломної освіти імені П. Шупика. Під час Революції Гідності, вона була організатором чотирьох підпільних медичних госпіталів для протестувальників, забезпечивши лікування більше ніж 500 пацієнтів. Д-р Сивак також брала активну участь в громадсьому секторі, спочатку як радник Міністра охорони здоров'я, а потім на посаді заступника Міністра охорони здоров'я з питань Євроінтеграції, яку займала впродовж 2016-2017 років, є співавтором закону «Реабілітація в системі охорони здоров'я» 2020. Д-р Сивак бере активну участь у розвитку фізичної та реабілітаційної медицини і психологічної допомоги ветеранам.

Юлія Загарницька, психологиня Центру психосоціальної реабілітації НаУКМА. З 2016 року працює консультантом програми СЕТА. Юля також є тренером та супервізором ведучих Коротких семінарів СЕТА (семінари для ветеранів та членів їхніх родин «Стрес: як розпізнати і що робити»). Програма СЕТА – це програма психологічної реабілітації ветеранів АТО/ООС та членів їхніх родин. Програма розроблена в рамках когнітивно-поведінкового підходу групою з прикладних досліджень психічного здоров’я університету Джонса Гопкінса (the JHU Applied Mental Health Research Group (AMHR)). Також вже рік працює як експерт з пілотування програми з превенції суїциду для практичних спеціалістів в україно-норвезькому проєкті «Сприяння життєстійкості громад в Україні: Психосоціальна перша допомога, підтримка та кризове лідерство. Профілактика суїциду». Є сертифікованим тренером навчальної програми «Тренінг для гейткіперів. Профілактика суїцидів у громадах».
 
Др. Віталій Климчук, координатор із розвитку послуг із психічного здоров'я у громадах проекту "Психічне здоров'я для України" (Луганська та Донецька області), директор Центру психічного здоров'я та травматерапії "Простір Надії" для ветеранів (Львів, 2016), експерт із психічного здоров'я МОЗ України (2018-2020), Українського офісу Ради Європи, Центру громадського здоров'я МОЗ України, член Ради із психології криз та катастроф Європейської Федерації Психологічних Асоціацій, віце-президент Національної психологічної асоціації, провідний науковий співробітник Інститут соціальної та політичної психології НАПН України.

 

Реєстрація обов'язкова! 

Після реєстрації ви отримаєте посилання в Zoom на електронну пошту за один день до події та за 15 хвилин до початку заходу.

Будь ласка, поділіться цим запрошенням з іншими, кому також може бути цікаво долучитися до дискусії на цю важливу тему!