U.S. - Ukraine Bushiness Council (USUBC) закликає Парламент підтримати законопроєкт № 4572 про стимулювання залучення інвестицій

Верховна Рада України у четвер, 15 липня, розгляне законопроєкт №4572 “Про сприяння залученню інвестицій в процесі приватизації та оренди державного і комунального майна”, який направлений на зменшення бюрократизації процесу приватизації збиткових та малоефективних об’єктів держмайна, а також на залучення додаткових інвестицій у розвиток української економіки.

Законопроєкт передбачає ряд новацій у нинішньому процесі приватизації. Зокрема, ліквідуються перепони на шляху залучення інвестиції; удосконалюються процесу приватизації та оренди державного майна за принципом: “більше прозорості, менше бюрократії”; встановлюються чіткі критерії передання державного майна на приватизацію; запроваджуються механізми захисту від штучного уповільнення процесу. 

Зміни, пропоновані законопроєктом, забезпечать цільове використання коштів від приватизації, а також перерахування частини надходжень до територіальних громад за місцем реєстрації об’єктів. 

Економічний ефект від прийняття законопроєкту тільки у наступному році оцінюється в 12-15 млрд грн. У наступні роки очікується зростання ВВП на 200 млрд грн, завдяки залученню інвестицій та економічної активності на приватизованих об’єктах.

Законопроєкт №4572 був розроблений Фондом держмайна у співпраці з народними депутатами, Кабінетом міністрів, бізнес-асоціаціями, Національною Радою Реформ. Наразі законопроєкт отримав підтримку 29 бізнес-асоціацій. 

З огляду на важливість законопроєкту № 4572 для вітчизняної економіки, USUBC закликає керівництво Верховної Ради України, голів депутатських фракцій та всіх народних депутатів підтримати його ухвалення в першому читанні.